Skip to content

Moduł zasoby

Moduł Zasoby zawiera aplikacje przeznaczone do zarządzania zasobami, które należą do przedsiębiorstwa lub są dzierżawione przez przedsiębiorstwo – od momentu produkcji poprzez sprzedaż, zakup przez klienta, do remontu lub reklamacji.

Capam – aplikacje modułu zasoby.

Zasoby

Aplikacja Zasoby służy między innymi do śledzenia zasobów fizycznych, definiowania relacji między zasobami oraz zarządzania zasobami w trakcie ich cyklu życia.

Szablony zasobów

W szablonie zasobów można określić wspólne informacje dla zasobów, które następnie można zastosować do wielu zasobów. Z szablonem można powiązać części zapasowe, liczniki oraz arkusze danych. Zasoby utworzone w oparciu o szablon będą dziedziczyć te części zapasowe, liczniki i arkusze danych.

Lokalizacje

Aplikacja Lokalizacje służy do określania i śledzenia lokalizacji dla zasobów. Lokalizacje można także organizować w logiczne systemy hierarchiczne oraz w systemy sieciowe. Poprzez użycie hierarchii lub systemów lokalizacji i określenie lokalizacji zasobów w rekordzie zasobu możliwe jest zebranie i śledzenie cennych informacji na temat historii zasobu, w tym wydajności w określonych ośrodkach w miarę przesuwania pomiędzy lokalizacjami.

Liczniki

Za pomocą aplikacji Liczniki można dodawać lub modyfikować definicje liczników. Definicje liczników zawierają nazwy liczników, a także zestawy atrybutów, które opisują liczniki. Liczniki służą do śledzenia działania zasobu lub lokalizacji. Z zasobem lub lokalizacją może być skojarzonych wiele liczników.

Relacje

Relacja wykorzystuje podstawowe terminy w celu opisywania zależności lub opcji połączeń między elementami konfiguracji. Do podstawowych terminów należą: działa na, zainstalowane na, zawarte w itp.

Grupy liczników

Za pomocą aplikacji Grupy liczników można definiować logiczne zgrupowania liczników tworzących grupy liczników. Grupy liczników reprezentują kolekcje liczników, które są używane razem i wielokrotnie.

Monitorowanie stanu technicznego

Aplikacja Monitorowanie stanu technicznego służy między innymi do tworzenia i przeglądania rekordów punktów pomiarowych dla zasobów i lokalizacji. Rekord punktu pomiarowego określa ograniczenia dopuszczalnych odczytów liczników dla typu (cecha lub wartości zmienne) licznika zasobu lub lokalizacji. W aplikacji można wygenerować zlecenia pracy konserwacji zapobiegawczej. Możliwe jest też wygenerowanie zlecenia pracy z konkretnym planem pracy dla zasobów lub lokalizacji z odczytami liczników spoza zdefiniowanych limitów.

Kody usterek

Aplikacja Kody usterek służy między innymi do tworzenia i wyświetlania hierarchii usterek. Hierarchie te ułatwiają tworzenie dokładnych historii usterek mających wpływ na zasoby i lokalizacje robocze. Po zgłoszeniu i przeanalizowaniu trendów usterek można podjąć działania zapobiegawcze. Identyfikator hierarchii usterek to klasa usterki.

Skontaktuj się z nami

+48 534 245 245

Wyślij wiadomość

Napisz do nas