Skip to content

Zarządzanie zadaniami

Moduł Zarządzanie zadaniami zawiera aplikację Działania i zadania, która służy do planowania, przeglądania i zarządzania działaniami oraz zadaniami. Podczas tworzenia działania należy zainicjować proces pracy i utworzyć rekord historii wykonywanej pracy.

Kontrola jakości w produkcji

Wdrażając precyzyjną kontrolę jakości produkcji możesz zapewnić firmie obniżenie kosztów oraz zmniejszenie ilości reklamacji przy jednoczesnym zwiększeniu zadowolenia klientów firmy. Zobacz jak to zrobić od momentu zamówienia składanego przez klienta.

Zamówienie

Proces ten zostaje rozpoczęty po indywidualnym zamówieniu klienta.

Planowanie

Na obszar planowania produkcji składa się wiele mechanizmów, które są ze sobą zintegrowane i pozwalają na realizację procesów związanych z planowaniem na przykład według standardu APICS.

W ramach tego obszaru korzystamy z
następujące funkcjonalności:

  • Główny harmonogram produkcji MPS wraz ze zgrubną analizą kluczowych zasobów (RCCP)
  • Analiza potrzeb materiałowych (MRP) wraz z analizą zasobów (CRP)
  • Zarządzanie zleceniami produkcyjnymi

Integracja

Po uruchomieniu produkcji system Capam automatycznie pobiera listę zleceń produkcyjnych wraz z pełną listą materiałową uwzględniając wersje i ilości.

Capam integruje się z systemem magazynowy w celu pobrania informacji o indeksach i wszystkich dokumentach magazynowych.

Dodatkowo pobierana jest pełna informacja o strukturze organizacyjnej, osobach pracownikach (w tym zewnętrznych), umiejętnościach, stawkach.

Capam posiada przygotowane mechanizmy integracyjne z systemem Impuls EVO oraz IFS.

Dzięki integracji dane wprowadzasz tylko jeden raz.

Kontrola jakości

W momencie wystąpienia problemu w trakcie produkcji każdy pracownik ma możliwość zgłoszenia niezgodności za pomocą aplikacji Capam w wersji Web oraz mobilnej.

W celu ułatwienia zgłoszenia system umożliwia wykorzystanie skanowania tagów (barcode, qrcode, rfid) oraz mechanizmów zamiany głosu na tekst.

Skanowanie wykonywane jest za pomocą czytników podłączonych do komputera lub infokiosków.

Dodatkowo istnieje możliwość wykonania dokumentacji zdjęciowej (lub video) i załączenia jej do zgłoszenia.

Istnieje możliwość integracji systemu z urządzeniami pomiarowymi za pomocą modułu zasoby.

Przepływ informacji

Po wykryciu niezgodności pracownik może określić czy źródło jej powstania jest w jego dziale lub w innym. Jeśli znajduje się w innym istnieje możliwość przekazania tej informacji do działu, w którym powstała niezgodność. Istnieje możliwość wymuszenia akceptacji przełożonego pracownika (np: brygadzisty). Cały proces możliwy jest do zaimplementowania w systemie na podstawie danych pobranych z systemu ERP (osoby, pracownicy, pracownicy zewnętrzni, struktura organizacyjna)

Kanban

Capam umożiwia wizualizację zgłoszonych problemów w postaci tablicy wizualizacyjnej, na które w intuicyjny sposób przedstawione są wszystkie prace związane ze zgłoszeniami niezgodności.

Baza wiedzy

Wszystkie zgłoszenia niezgodności zbierane są w jednym miejscu. Dyrektor produkcji w czasie rzeczywistym widzi nieprawidłowości, może szczegółowo poznać ich przyczynę i zastosować odpowiednie środki zaradcze.

Raporty

Kadra zarządzająca ma możliwość monitorowania niezgodności w produkcji za pomocą dedykowanych paneli zarządzających. Każdy panel może być w łatwy sposób dostosowany do osobistych preferencji przez użytkownika systemu.

Dodatkowo system umożliwia przygotowanie predefiniowanych raportów, które pozwolą określić nam przyczyny problemów oraz koszty związane z ich powstaniem.

Przyjęcie na magazyn

Chcesz zobaczyć jak śledzić kontrolę jakości po wydaniu z magazynu?

Skontaktuj się z nami

+48 534 245 245

Wyślij wiadomość

Napisz do nas